Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 grudnia 2017
„Trzy pasje: nauka, pastele, łowiectwo” – to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Bliscy, znani i… nieznani” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w którym w dniu 12 grudnia 2017 r. uczestniczyła 30-osobowa grupa słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poprowadziła je prof. Teresa Zaniewska opiekun naukowy łowickiego Stowarzyszenia.
Gościem spotkania był Tomasz Motyl, profesor nauk weterynaryjnych, kierownik Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Jego trzy pasje to nauka, pastele i łowiectwo. W swojej pracy naukowej specjalizuje się w fizjologii zwierząt, cytofizjologii i funkcjonalnej genomice.

Na niwie łowieckiej jest wieloletnim prezesem Koła Łowieckiego „Puszczyk”, członkiem Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ oraz Klubu Myśliwskiego Dziennikarzy. Efekty jego pasji malarskiej można było obejrzeć w prezentacji „Pastelowe barwy przyrody”, a o początkach swoich myśliwskich przygód opowiedział w trakcie spotkania, na którym promował własną książkę pt. „Wspomnienia myśliwskie”. Odbyła się wtedy także aukcja jego obrazu pt. „Świetlisty las”, z której dochód przeznaczono na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. W części artystycznej odbył się wieczór muzyczny skrzypaczki Justyny Sychory.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]