Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 października 2024
Miejsce: Kino "Fenix"

Łowiczanin Miłosz Czajkowski przedsiębiorca, kolekcjoner i pasjonata motoryzacji, założyciel profilu Poczuj Klasyka zaprasza na projekcie filmu dokumentalnego z ustanowienia nowego rekordu Polski, w objechaniu jej granic. Premiera filmu odbędzie się 5 października 2024 r. o godz. 14:00 w Kino FENIX w Miasto Łowicz Wydarzenie zorganizowane zostanie we współpracy z Łowicki Ośrodek Kultury w ramach cyklu PODRÓŻNICY.

Po premierze na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury odbędzie się prezentacja aut, a na uczestników spotkania przygotowanie zostanie stoisko gastronomiczne.

Spotkanie będzie miało charakter zamkniętego zlotu, a liczba miejsc na sali kinowej jest ograniczona, dlatego też organizatorzy proszą o potwierdzenie swojego przybycia, wypełniając krótki formularz. Jest to ogromnie ważne, aby zagwarantować miejsce na sali kinowej, zwłaszcza osobom, które zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu, mieszkającym poza Łowiczem.

Warto przypomnieć.

Akcję bicia rekordu Polski w objechaniu jej granic zorganizował Miłosz Czajkowski. Ekipa składająca się z 12 osób biorąca udział w projekcie miała do pokonania w sumie 3 650 km. By pobić rekord musieli przejechać ten dystans w czasie mniejszym niż 51h 59m 48s Udało się!

Na mecie pojawili się z czasem 48 h 28 m 41 s znacznie podnosząc wyżej rekordową poprzeczkę. Czas zorganizowania tej niecodziennej wyprawy nie był przypadkowy. Zbiegł się bowiem z 30 rocznicą zakończenia produkcji Opla Omega A. Dlatego też do bicia rekordu posłużyły im dwa samochody: Opel Omega 3000 24v w oklejeniu auta jeżdżącego niegdyś w DTM oraz Opel Ascona 1987 r., 2.0 115 KM.

W składzie ekip w autach rekordowych byli: Miłosz Czajkowski, Mateusz Stępień, Kamil Wilanowski, Andrzej Wroński, Tomek Szablewski, Szymon Gajda, Szymon Stelmach i Mateusz Papierowski.

Studio tv: Dawid Hans Media, Michał Bloch. Wsparcie: Oleg Tarasevich, Maciek Urbanek, Marek Wróbel, Michał Bloch, Sylwester Kosmider. Przebieg bicia rekordu wnikliwie obserwowali: Joanna Rafał Tusień z synem, Piotr Rybak Rafał Pawłowski z dziewczyna Granada QŚG Konrad Nykaza Zbigniew Zbidziu Remigiusz Ruta Krzys Gierszewski.

Pomimo różnych przeciwności: kradzieży lawety, czego konsekwencja był brak auta zastępczego, nie działający GPS do rejestracji rekordu, choroba jednego z kierowców oraz wiele innych przygód po drodze, udało się!


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]