Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 lutego 2014
Zakład Karny w Łowiczu w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego realizuje dwa projekty: „Realizacja szkoleń kadry SW ukierunkowanych na podniesienie umiejętności służących prawidłowemu wykonywaniu obowiązków służbowych” (114/2013) oraz „Realizacja szkoleń kadry SW podnoszących kwalifikacje zawodowe w celu zapewnienia właściwego poziomu stosowania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi zasadami praw człowieka”(144/2013).
Wymienione projekty są realizowane w jednostce w związku z umową z dnia 6 grudnia 2012 roku pomiędzy Ministrem Rozwoju Regionalnego, a Norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie dofinansowania Programu „Wsparcie Służy Więziennej, w tym sankcji pozawięziennych” oraz porozumieniem zawartym pomiędzy MRR, a Centralnym Zarządem Służby Więziennej w sprawie realizacji w/w programu w ramach NMF.

Poszczególne moduły wspomnianych dwóch projektów dotyczą szkolenia kadry ZK Łowicz. W ramach modułu 2.2. projektu 144/2013 dwóch funkcjonariuszy jest objętych szkoleniem certyfikacyjnym z zakresu terapii uzależnień. Wychowawca oddziału terapeutycznego już uczestniczy w szkoleniu, druga osoba podejmie naukę w maju br.

W ramach szkoleń organizowanych w tym module przez okręgowe inspektoraty służby więziennej szkoleniami zostało objętych 15 wychowawców łowickiej jednostki. Szkolenia przeprowadzono z zakresu zarządzania stresem, pracy z grupą, arteterapii, ekologii, czytelnictwa, bibliotekarstwa, organizacji pomocy postpenitencjarnej, z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz przeciwdziałania bezrobociu. Ponadto w ramach modułu zakupiono dwa pakiety pomocy dydaktycznych i naukowych.

Natomiast w ramach modułu 2.4 tego projektu służącego podniesieniu poziomu znajomości języków obcych kadry SW szkoleniem w zakresie nauki języka angielskiego zostało objętych dwóch funkcjonariuszy działu penitencjarnego łowickiej jednostki.

W ramach projektu 114/2013 w module 3.1 jeden funkcjonariusz podjął naukę na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania w służbie zdrowia. Również w module 3.2 w zakresie doskonalenia kompetencji personelu służby medycyny pracy jeden funkcjonariusz podjął naukę na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Ponadto 9 funkcjonariuszy z działu ochrony uczestniczyło w organizowanym przez Okręgowy Inspektorat SW szkoleniu „Podstawowe zabiegi ratujące życie i postępowanie w wybranych stanach nagłych”.

oprac. kpt. Zdzisław Kryściak



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]