Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 października 2021
Uczniowie Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu razem ze swoimi nauczycielami Sebastianem Popielem i Dominikiem Kuś odwiedzili dziś, 29 października 2021 r. groby żołnierskie na łowickich cmentarzach. Wizyta ta nie była przypadkowa. Co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, dekorują oni groby żołnierzy biało czerwonymi opaskami.
W ten sposób nie tylko wskazując na miejsca pochówków bohaterów ale również zachęcając do odwiedzenia ich i pochylania się w zadumie nad tymi, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Obok akcji sprzątania grobów zasłużonych Łowiczan i żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą przez członków PTTK oddział w Łowiczu oraz Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, to kolejna, ważna lekcja patriotyzmu. Szczególnie, skierowana do młodego pokolenia.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]