Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
‹‹    A-    A+
Aktualności
29 kwietnia 2022
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w corocznej Majówce w Skansenie w Maurzycach, która odbędzie się w dniach, 1-3 maja 2022 r.
W niedzielę, 1 maja 2022 r. w godz. 12.00 – 17.00 na terenie skansenu odbędą się warsztaty rękodzielnicze w czasie których będzie można poznać tajniki haftu koralikowego oraz plastyczne pt. „Mali muzykanci”, nawiązujące do tradycji muzycznych regionu łowickiego (uczestnicy poznają instrumenty charakterystyczne dla muzyki ludowej).

O godz. 12.00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Z wodą, gajem i chorągwią. Wielkanocne chodzenia na Mazowszu”, przygotowanej przez Dział Etnografii Muzeum Mazowieckiego w Płocku. O wystawie opowiedzą Magdalena Lica-Kaczan i Grzegorz Piaskowski, pracownicy Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Wystawa będzie prezentowana w budynku plebanii. Ponadto o godz. 12.30 i 15.00 przy budynku kasy będzie czekał przewodnik, który oprowadzi po skansenie.

W poniedziałek, 2 maja 2022 r. odbędą się dwie wycieczki po skansenie – o godz. 11.00 i 13.00. Przewodnik na uczestników wycieczki, będzie czekał przy budynku kasy.

We wtorek, 3 maja 2022 r. w godz. 12.00 – 17.00 odbędą się warsztaty rękodzielnicze dotyczące rzeźby ludowej oraz warsztaty plastyczne pn. „W wiejskiej szkole”, podczas których uczestnicy spróbują pisania gęsim piórem i stalówką. Ponadto udostępniona będzie do zwiedzania wystawa „Z wodą, gajem i chorągwią. Wielkanocne chodzenia na Mazowszu”, a o godz. 12.30 i 15.00 przewodnik oprowadzi po skansenie (zbiórka przy budynku kasy).

Na wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do skansenu.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]