Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
13 września 2015, 11:00
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i przewodnicząca Oddziału Mazowsze NSZZ „Solidarność” Teresa Kowalska Suchecka zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości z okazji XXXV rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Obchody odbędą się w niedzielę, 13 września 2015 r. i rozpoczną się uroczystym złożeniem kwiatów przed pomnikiem „Solidarności” przy ul. Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele Ojców Pijarów.

O godz. 12:00 w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowstąpienia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu, odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godz. 14:00 w Sali barokowej łowickiego Muzeum odbędzie się spotkanie okolicznościowe. Podczas spotkania wręczone zostaną podziękowania i medale założonym członkom „Solidarności”. Uroczystości zakończy występ kabaretu „Pętla Ósemki” i poczęstunek.

Program obchodów
  • 11:00 Złożenie kwiatów przed Pomnikiem „Solidarności” przy ul. Jana Pawła II
  • 11:15 Przejście pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele Ojców Pijarów
  • 12: 00 Uroczysta Msza Święta w bazylice mniejszej pw. Wniebowstąpienia NMP i św. Mikołaja
  • 13:15 Przejście pod pomnik Synom Ziemi Łowickiej i Jana Pawła I
  • 14:00 Spotkanie okolicznościowe (sala barokowa Muzeum w Łowiczu)
  • 14:30 Wręczenie podziękowań i medali (sala barokowa Muzeum w Łowiczu)
  • 15:00 Występ kabaretu „Pętla Ósemki” (sala barokowa Muzeum w Łowiczu)
  • 16:00 Poczęstunek
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” jest obecnie największą w Polsce organizacją pracowników. Historia Związku rozpoczęła się w 1980 r. kiedy robotnicy podjęli walkę o godne życie, o prawo do wyrażania swoich poglądów o wolność. W tamtych czasach za upominanie się o swoje prawa groziły represje. Dzięki odwadze i niezłomnej postawie tysięcy ludzi, których połączyła „Solidarność”, Polska odzyskała niepodległość. Dzisiaj podróżujemy po Europie bez granic, możemy studiować czy podejmować pracę w wielu krajach Unii Europejskiej, komunikujemy się ze światem bez żadnych ograniczeń.

Dzisiaj NSZZ „Solidarność” to największy w naszym kraju związek zawodowy, posiadający wiedzę i doświadczenie, które pomagają pracownikom w relacjach z pracodawcą. Struktury terytorialne Związku to: organizacje zakładowe, międzyzakładowe i regiony, a struktury branżowe to: krajowe i regionalne sekretariaty branżowe oraz krajowe, międzyregionalne i regionalne sekcje branżowe.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]