Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Aktualności
22 czerwca 2021
Na terenie Łowicza, a dokładniej w parku Błonie, w Al. Henryka Sienkiewicza i w parku im. Adama Mickiewicza pojawiły się Łowickie Biblioteczki Plenerowe. Są nimi specjalne wykonane skrzynki w których umieszczone zostały książki.
Można je brać i czytać, przebywając na terenie parków lub w domu, a później oddać w to samo miejsce, aby mogli z nich skorzystać inni czytelnicy. A być może, również dołożyć do nich coś od siebie? Tego typu forma wypożyczania książek jest powszechnie znana i określana mianem bookcrossingu.

Działalność biblioteczek zainaugurowali wczoraj, 21 czerwca 2021 r. w parku Błonia: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, dyrektor Miejskiej Biblioteki im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu Magdalena Pakulska i pracownica biblioteki Marzena Kozanecka-Zwierz.

- Każdy może przynieść tutaj swoją książkę lub czasopismo i pozostawić dla innych czytelników. Każdy również może wypożyczyć z tego miejsca jakąś książkę, by móc ją poczytać na miejscu lub w domu. Dobrym zwyczajem bookcrossingu jest pozostawienie cos swojego dla innych czytelników - mówił burmistrz, który sam pozostawił w „biblioteczce” kilka swoich książek.

Biblioteczki zostały wykonane przez pracowników ZGM Mariusza Dymeckiego i Radosława Klejnerta.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]