Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
‹‹    A-    A+
Aktualności
30 maja 2016
Wystawie „Podróż do Japonii”, której wernisaż odbędzie się, 3 czerwca 2016 r. w Muzeum w Łowiczu, towarzyszyć będą warsztaty origami i kaligrafii przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zorganizowane zostaną w niedzielę, 5 czerwca 2016 r i odbywać się będą w godzinach:
  • Origami – godz. 10.00 i 14.30
  • Kaligrafia – godz. 11.30 i 13.00
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36. Koszt udziału w warsztatach od osoby to 6 zł.

Ponadto będzie można skorzystać z bezpłatnej usługi przewodnickiej po wystawie „Podróż do Japonii”. Oprowadzania odbędą się o godz. 10.00 / 11.30 / 13.00 / 14.30. Obowiązuje bilet wstępu na wystawę – 2 zł.

Origami to słowo złożone z dwóch wyrazów: ori, od czasownika „składać”, oraz kami, oznaczającego papier. Sztuka znana w Japonii już od VII wieku, dzisiaj jest popularna na całym świecie. Efektem końcowym są figurki o najróżniejszych kształtach, przypominające zwierzęta, rośliny, pudełka lub inne przedmioty z otaczającego świata. Origami rozwija wyobraźnię i uczy cierpliwości, koncentracji oraz dokładności, poszczególne zgięcia należy bowiem wykonywać w odpowiedniej kolejności, a przy tym jest to świetna zabawa.

Kaligrafia – Japończycy używają do zapisu zupełnie innych znaków graficznych niż my. Niektórzy nazywają je „krzaczkami” lub „hieroglifami”. Sami Japończycy mówią o nich kanji – znaki chińskie. A to dlatego, że bardzo dawno temu, w VI wieku, „pożyczyli” je od Chińczyków. Podczas warsztatów każdy uczestnik uczy się kreślić pędzelkiem podstawowe znaki pisma japońskiego i poznaje podstawy języka japońskiego.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]