Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
‹‹    A-    A+
Aktualności
25 sierpnia 2020
Łowicki Ośrodek Kultury realizuje projekt pn. „Z gwarą za pan brat! – działania promujące dialekt łowicki”, który jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Etno Polska 2020”.
Kolejny etap realizacji projektu składać się będzie z cyklu warsztatów gwarowych skierowanych do uczniów w wieku 9-15 lat. Przez cały wrzesień w ŁOK organizowane będą spotkania, które poprowadzą znane twórczynie ludowe ziemi łowickiej: Anna Staniszewska, Barbara Frątczak i Joanna Bolimowska.

Przypominamy, że na 1264 wniosków nadesłanych do NCK, ŁOK otrzymał 4 miejsce i dofinansowanie w kwocie 28 000 zł. Projekt obejmuje edukację regionalną oraz popularyzację materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łowickiego. Realizowany będzie od kwietnia do października 2020 r., a jego części składowe to: opracowanie i wydanie łowickich fiszek gwarowych, organizację otwartego konkursu „Mistrz Mowy Księżackiej” i warsztaty gwarowe dla dzieci w wieku 11-15 lat z łowickich szkół podstawowych.

Projekt koordynowany jest przez Łowicki Ośrodek Kultury (Macieja Malangiewicza, Annę Zabost i Katarzynę Polak) i Miejską Bibliotekę im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu (Marzenę Kozanecką-Zwierz).

Źródło: www.lok.art.pl


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]