Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Aktualności
14 stycznia 2019
Na Starym Rynku w Łowiczu, maturzyści odtańczyli „Poloneza”, otwierając tym samym symbolicznie czas studniówek, który przypada na przełom stycznia i lutego. W takt popularnej kompozycji Wojciecha Kilara, znanej z filmu „Pan Tadeusz” razem maturzystami w samo południe, 11 stycznia 2019 r., ruszyli reprezentanci władz miasta i powiatu łowickiego oraz przedstawiciele różnych instytucji.
Wśród nich m.in. starosta Powiatu Łowickiego Marcin Kosiorek, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu st. kpt. Aleksander Makowski, zastępca komendanta policji mł. insp. Jerzy Olejniczak i rzecznik prasowy policji podkom. Urszula Szymczak.

Spośród maturzystów szczególnie wyróżniali się uczniowie szkoły „na Blichu”, którzy tradycyjnie tańczyli w strojach ludowych oraz uczniowie ZSP nr 1, którzy zaprezentowali się w mundurach 10 pułku piechoty.

W tym roku wydarzenie przygotowali Katarzyna Charążka i Kamil Szkup, nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu przy współpracy ze Starostwem Powiatu Łowickiego oraz Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej.

Warto podkreślić, że podobną inicjatywę, tego samego dnia, podjęli również maturzyści w Zakopanem, Kartuzach i Świdnicy w ramach współpracy partnerskiej z powiatem łowickim.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]