Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
‹‹    A-    A+
Aktualności
3 lipca 2015
Łowicki Ośrodek Kultury i organizatorzy Dni Kresów w Łowiczu, serdecznie zapraszają w sobotę, 4 lipca 2015 r. o godz. 18.00 na koncert Lwowskiego tria Fortepianowego. Koncert odbędzie się sali barokowej łowickiego Muzeum.
Wystąpią Wiktoria Tytarenko – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela, Natalia Rewakowicz – fortepian. W programie Wasyl Barwiński (1888-1963), kompozytor ukraiński – Trio fortepianowe a-moll (1910), Antonin Dworzak (1841-1904) – „Dumki” op.90 na trio fortepianowe. Wstęp wolny.

Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz – fortepian, ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa.

W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym „Con Fuoco”, z którym zrealizowała m.in. poetycko-muzyczny program „Paryski Salon Fryderyka” z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem.

Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławie na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.

Wiktoria Tytarenko – skrzypce, urodziła się we Lwowie. Naukę muzyki rozpoczęła w Specjalistycznej Szkole Muzycznej im. Solomiji Kruszelnickiej w rodzinnym mieście. Ukończyła Lwowską Akademię Muzyczną im. Mykoły Łysenki w klasie skrzypiec prof. Lidii Szutko. Od 2007 roku współpracuje z różnymi lwowskimi orkiestrami – Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lwowskiej, „INSO-Lviv”, „Da Capo”. Występowała w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Austrii, krajach Skandynawii, a także Ameryki Łacińskiej. Brała udział w licznych festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Kontrasty”, Międzynarodowym Festiwalu „Wirtuozi”, „K&K Opernchor”, „TBT Beethoven Tage”. Aktywnie uczestniczy w koncertach muzyki kameralnej, w tym Lwowskiego Tria Fortepianowego.

Olga Szutko – wiolonczela, urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”.

Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]