Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
‹‹    A-    A+
Aktualności
25 maja 2020
Przy Łowickim Ośrodku Kultury, 6 czerwca 2020 r. otwarta zostanie klubokawiarnia „Nowa Pracownia”. Kawiarnia mieścić się będzie w dawnych wnętrzach lokalu Hop Kultura, a wejście do niej będzie od strony dziedzińca ŁOK.
- Pracownia spośród wszystkich działań, inicjatyw czy ośrodków prowadzonych w Łowiczu na przestrzeni kilkunastu lat, była miejscem, w którym słowo kultura nie straciło swojego znaczenia. Od zawsze stanowiła wyznacznik ciekawych i wartościowych wydarzeń, które są katalizatorem najlepszych wspomnień. Sama nazwa miejsca weszła do lokalnego języka. Kultura broni się sama. Szukając nazwy dla nowego lokalu zdecydowaliśmy się postawić na Nową Pracownię. Z jednej strony wyrażamy w ten sposób szacunek dla ludzi, którzy tworzyli to miejsce. Z drugiej podkreślamy, iż chcemy wziąć na warsztat to, co najlepsze w kulturze – zarówno tej naszej, łowickiej, jak i tej, która powstawała kilkadziesiąt, czasem kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów stąd.

- Chcemy zaprosić naszych gości, by odkrywali ją razem z nami podczas warsztatów, projekcji, koncertów czy podczas codziennych spotkań przy kawie lub drinku. Chcemy odważnie patrzeć w przyszłość i kształtować ją w zgodzie z naszą planetą, bez pośpiechu, przepychu i chodnikowego dowcipu. Inteligent-CZEŚĆnie, twórczo, inspirująco. Chcemy rozmawiać o potrzebach, planach i kulturalnych marzeniach mieszkańców naszego miasta i spełniać je z pasją. Tworzyć jego tradycję. Nową tradycję w Nowej Pracowni. Nowa Pracownia ma być ucieleśnieniem marzeń o modnym miejscu spotkań wszystkich mieszkańców, którego drzwi są otwarte dla wszystkich i w których każdy będzie się czuł jak u siebie.

Zrównoważony design.
- Dobrze znane miejsce zaskakuje swoim nowym obliczem. Kolory – pełne pozytywności, dobrej energii i dające poczucie, że jesteśmy w miejscu, które żyje. Ich dopełnieniem są meble pozyskane przez nas w zgodzie z zasadami zrównoważonego designu – to znaczy takie, które są estetyczne, funkcjonalne i stworzone z odpadów produkcyjnych, tj. stoliki ze szpuli po kablach, siedziska ze skrzynek, fotele z epoki w nowej odsłonie. Klimat miejsca i naszą filozofię doskonale zrozumieli Magda Knera i Piotr Nastarowicz ze Studia Projektowego Łowicz, którzy w swoim projekcie zwizualizowali nasze wyobrażenia o Nowej Pracowni.

Małe co nieco o jedzeniu.
- Nowa Pracownia to miejsce z autorską kuchnią. Staramy się dopasować menu do każdej pory roku, dostępnych produktów, preferencji żywieniowych gości czy ich pupili! W naszej ofercie znajdą się propozycje zdrowe, pożywne, tradycyjne i absolutnie nowoczesne śniadania, propozycje lunchowe dopasowane zarówno dla dbających o linię kobiet, jak i mężczyzn mających ochotę wrzucić coś pysznego na ruszt. Do tego pojawią się wina z polskich winnic, piwne specjały z browarów rzemieślniczych i tzw. „klasyka gatunku”. Naszym najważniejszym założeniem jest osiągnąć najlepszy stosunek jakości do ceny, a jednocześnie zaproponować Łowiczanom kuchnię twórczo interpretującą tradycyjne dania, zaskakujące smakiem i wyglądem. Nie przez przypadek w końcu mówi się, że jemy także oczami!

Kultura w Nowej pracowni.
- Swoją ofertą chcemy objąć jak najwięcej różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Nowa Pracownia jest przestrzenią dla prezentacji lokalnej twórczości artystycznej. Chcemy do tego wykorzystać zarówno przestrzeń klubu, ale także dziedziniec, w którym dostrzegamy olbrzymi potencjał i idealne warunki do organizacji klimatycznych spotkań z muzyką. Wspomniany dziedziniec to dobre miejsce do organizacji koncertów łowickich, ale i krajowych wykonawców oraz innych eventów muzycznych, jak m.in. imprezy i potańcówki ludowe, które są doskonałym spoiwem między pokoleniami. Nie chcemy jednak ograniczać się do wydarzeń około muzycznych.

W Nowej Pracowni zgromadziliśmy całkiem pokaźną bibliotekę, która będzie dostępna dla każdego z naszych gości. Będą oni także mieli okazję podziwiać prace lokalnych twórców w mini galerii, której poświęcamy ściany lokalu. Planujemy ponadto kiermasze, wymiany roślin, książek czy wyprzedaże garażowe. Nowa Pracownia to miejsce otwarte na każdą formę tworzenia. W naszych progach znajdzie się więc miejsce dla każdego, kto chce czegoś nauczyć albo nauczyć się czegoś. Działalność klubu obejmować będzie zatem także aspekt edukacyjny. Chcemy poszerzyć ją o szereg warsztatów i zająć, podczas których będzie można zdobyć wiedzę z zakresu drobnego rękodzieła, ogrodnictwa, kuchni itp. Nie zapominamy o najmłodszych – dla nich również przewidujemy ciekawe zabawy i zajęcia.

- Nowa Pracownia jest miejscem, w którym będzie można nie tylko spotkać się z kulturą, ale także poznać ludzi, których łączy ta sama pasja. Tematyczne poranki, popołudnia czy wieczory będą idealną okazją i doskonałym powodem, by wyjść z domu, przejść się na spacer i spotkać starych znajomych albo poznać ludzi, którzy „kochają to, co my”. Siłę widzimy w różnorodności.

- Chcemy, by Nowa Pracownia łączyła Łowiczan. Pozwalała poznawać się nawzajem. Otwierać na siebie. By była eklektyczna. By wymykała się definicjom. By wykraczała poza schematy naszej nadbzurzańskiej rzeczywistości. W Nowej Pracowni będzie więc można się spotkać, coś zjeść, popracować, wziąć w czymś udział, stać się częścią jakiegoś wydarzania, zorganizować je samemu albo po prostu, pobyć sobie wśród otwartych ludzi. – pisze pomysłodawczyni nowej kawiarni Daria Skopińska-Pięta.

Źródło: www.lo.art.pl


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]