Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
‹‹    A-    A+
Aktualności
31 maja 2019
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i Komitet Organizacyjny, zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców i opiekunów do udziału w kolejnej, szóstej edycji „Marszu dla życia i Rodziny” i „Pikniku Rodzinnym”. Marsz i Piknik odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka.
„Marsz dla życia i Rodziny” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 12.30 w kościele Ojców Pijarów. Oprawę muzyczną nabożeństwa ubogaci Schola „Natchnieni” parafii Świętego Ducha. Po nabożeństwie wszyscy przejdą ul. Pijarską, Alejami Sienkiewicza, Kurkową i Stanisławskiego na Nowy Rynek, aby następnie ulicą Kozia dotrzeć na Błonia, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny, skierowany do wszystkich mieszkańców Łowicza.

Program „Pikniku Rodzinnego” obfitować będzie w wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. O godz. 14.20 na scenie zaprezentują się dzieci z łowickich przedszkoli, które zaśpiewają kilka wesołych piosenek. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs literacki „Skąd, dokąd. Rodzina”, ogłoszony przez Miejską Bibliotekę im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu. Blok artystyczny poprowadzi wodzirej.

Głównym, punktem muzycznym Pikniku Rodzinnego, będzie koncert „Arki Noego”! Zespołu , którego chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wszyscy doskonale znamy utwory śpiewane przez dzieci Arki. Wiele z nich stało się przebojami. Początek koncertu o godz. 15:30.

W trakcie trwania Pikniku Rodzinnego zorganizowanych zostanie szereg atrakcji dla dzieci. Wśród nich: zawody sportowe (OSIR), rywalizacje rowerowe (KTK Szprycha PTTK), konkursy sprawnościowe (Stowarzyszenie Historyczne im 10 PP), przejażdżki konne (Stowarzyszenie Rehabilitacyjno- Edukacyjne „Karino”), akcja kochajmy pieski (Łowickie Towarzystwo przyjaciół Zwierząt), prezentacja wozu strażackiego (PSP w Łowiczu), wozu policyjnego (Policja) i przejazd motocyklistów (No. 16).

Dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych zjeżdżalni, a dorośli skosztować smakołyków przygotowanych przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym KANA. Będą stoiska z balonami, zabawkami, obwarzankami, popcornem i watą cukrową. Ciastem galicyjskim, wyrobami z drewna, zabawkami i lodami. Kuchnie polową poprowadzi Przedszkole Diecezjalne im. bł. Bolesławy Lament, a grill uczniowie ZSP nr3. Tego dnia warto być razem na Błoniach!

Arka Noego, zespół powstał w 1999r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”. Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich, gitarzysta, kompozytor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra 8 muzyków (Arka gra tylko na żywo) oraz 12 do 15 dzieci, głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie, nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.

Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée’, w tym do USA.

W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG - SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też przekłady na język japoński i języki afrykańskie.

Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe:
  • Nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000
  • Nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ)
Źródło: http://arkanoego.pl/


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]