Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
‹‹    A-    A+
Aktualności
21 marca 2016
Kolejne pary małżeńskie otrzymały z rak burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę z okazji Złotych Godów, czyli przeżycia wspólnie 50 lat. Tym razem w gronie jubilatów znaleźli się Państwo Wiesława i Stanisław Lewandowscy, Stanisława i Edward Rokiccy oraz Łucja i Kazimierz Urbankowie.
Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w sobotę 19 marca 2016 r. w sali radzieckiej łowickiego ratusza. Jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina.

Razem z burmistrzem odznaczenia i gratulacje przekazywał przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Michał Trzoska. Zanim burmistrz wręczył odznaczenia, przewodniczący rady przedstawił historie znajomości i małżeństwa każdej z par.

Po uroczystej dekoracji wszystkie pary otrzymały kwiaty i życzenia od władz miasta oraz licznie przybyłych rodzin. Przygotowano dla nich również symboliczną lampkę szampana, podczas wznoszenia, której odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Podczas uroczystości wystąpił Chór Klubu Seniora Radość, który dla jubilatów zaśpiewał kilka piosenek oraz Krystyna Stabryła która rozbawiła wszystkich swoim monologiem dotyczącym starości.

Wiesława i Stanisław Lewandowscy pobrali się w grudniu 1965 roku, po kilkunastu miesiącach od dnia, w którym się poznali. Oboje pracowali w administracji, w Łowiczu mieszkają od 1972 roku. Doczekali się trójki dzieci, szóstki wnuków i czwórki prawnuków.

Stanisława i Edward Rokiccy poznali się wiosną 1964 roku, tuż przed maturą pani Stanisławy. Absolwentka Technikum Ekonomicznego poznała swojego przyszłego męża podczas popularnych w tamtym czasie potańcówek na świeżym powietrzu. Zostali małżeństwem w 1965 roku, mają dwóch synów i czworo wnucząt.

Państwo Łucja i Kazimierz Urbankowie poznali się i pobrali w Korczynie w 1957 roku. Niespełna dziesięć lat później przeprowadzili się do Łowicza, gdzie rozpoczęli pracę w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego. Mają trzech synów, a wkrótce na świat przyjdzie ich piąty prawnuk.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]