Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
‹‹    A-    A+
Aktualności
3 grudnia 2015
25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy wobec Kobiet w ramach którego prowadzona jest kampania pod hasłem „16 Dni przeciw przemocy wobec kobiet”. W tym roku do udziału w projekcie włączyła się Komenda Powiatowej Policji w Łowiczu, która już uruchomiła telefoniczne dyżury specjalistów dla pań, które zaznały przemocy fizycznej oraz psychicznej.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 25.11 – 10.12 .2015 r. Aby zasięgnąć profesjonalnej opinii i porady można dzwonić pod numer (46) 830 95 23 oraz (46) 830 95 25 w godzinach 8:00-16:00.

Kampanię „16 Dni przeciw przemocy wobec kobiet” o charakterze międzynarodowym po raz pierwszy przeprowadzono w 1991 roku. Inicjatorem akcji było Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.

Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka, wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet, budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet, wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie oraz tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec płci pięknej. W akcji bierze obecnie udział ponad 2000 organizacji w blisko 160 krajach.

Warto zaznaczyć, że kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji w każdej chwili, a nie tylko podczas trwającej kampanii. Mogą to zrobić zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112. Kampania ma tylko zwrócić uwagę na problem, zachęcając kobiety do bronienia swoich praw.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]